Katuseakende paigaldamise 6 kasutegurit

Mõeldes oma koju uute akende ostmisele, mõeldakse suure tõenäosusega vähem katuseakendele. Nagu teised uued aknad, aitavad ka katuseaknad pakkuda valgust, soojuslikku mugavust ja paremat ventilatsiooni.

See artikkel toob välja katuseakende peamised eelised ja selle, miks see teie kinnisvara jaoks oluline on.

Mis on katuseaken?

Erinevalt tavalistest akendest on katuseaknad osa teie katuse kujundusest. Need aknad paigaldatakse "tasapinnaliselt" ja samasse suunda kui teie katuse kaldenurk. Need on sageli 15-kraadise kaldega. Võite valida, kas katuseaknad on suletud või hingedega ja sulguritega, mis võimaldavad avamist ja sulgemist.

Millised on teie uute katuseakende plussid?

1. Otsese loomuliku valguse allikas

Katuseaknad parandavad teie maja valgustust, lastes sisse rohkem loomulikku valgust, mis täiendab teie vertikaalsetest akendest sisse tulevat valgust. Täiendav valgus on hädavajalik sellistes piirkondades nagu kodu lisaruumid ja pööningud. Need on kohad, kuhu vertikaalsed aknad ei pruugi piisavalt loomulikku valgust sisse tuua. Sellised aknad sobivad ka välisseintest eraldatud pimedatesse ruumidesse ja koridoridesse.

2. Täiustatud maja ja pööningu ventilatsioon

Ventilatsioon on teie kinnisvara jaoks hädavajalik. See parandab kodu õhu kvaliteeti, vähendades niiskust ja õhusaastet, nagu näiteks tolm. Ventilatsioon aitab ka lõhna eemaldada. Katuseakendest saadav täiustatud ventilatsioon suurendab teie kodu mugavust ja muudab ruumid sellistes kohtades nagu pööning elamiskõlblikuks.

3. Lihtne juurdepääs katusele, mis aitab katuse hooldamisel

Katuseaknad loovad katuse remondi korral lihtsa ja turvalise juurdepääsu teie kinnisvara katusele. Katuselt üles ronimine rennide hoolduseks ei pruugi olla ahvatlev idee. Kuid marsruut katusele minna läbi pööningu ja katuseakende on lihtsam ja turvalisem. Katuseaknad parandavad lamekatuste hooldamist. Nende abil on lihtne kontrollida mõranenud plaatide, ummistunud vihmaveerennide ja katuse äravoolusüsteemide olemasolu. Viilkatusega kinnistul annab katuseaken teile selge vaate kogu teie kinnistule.

4. Katuseaknad parandavad heliisolatsiooni

Teie kinnisvara ümbrusest kostuv soovimatu müra võib teie kodu elukvaliteeti vähendada. Kui aga paigaldada topeltklaasidega katuseaknad, millel on heliisolatsiooni omadused, siis õnnestub hoida eemal kõik tiheda liiklusega lähedalasuva maantee või lähedalasuvast lennujaamast madalalt lendavate lennukite helid.

5. Parem soojusmugavus ja väiksemad energiaarved

Kehvalt ehitatud maja laseb õhku majja sisse ja sealt välja. See võib tähendada suurenenud kütteeelarvest tulenevat kahju. Teie kodu peab olema külma ilmaga soe ja hubane ning suvel jahe.

6. Suurenenud kinnisvara väärtus

Nagu iga teinegi renoveerimine või uuendamine, tõstab teie katusele uute akende lisamine teie kinnisvara väärtust ja rendi- või edasimüügihinda.

Lõpetuseks

Paigaldage oma katusele uued aknad ja parandage oma ventilatsiooni, soojusmugavust, heliisolatsiooni, energiatõhusust, kinnisvara väärtust ja loomulikku sisevalgust.

Comments are closed.