Ukse käelisuse määratlemise juhend

Uue ukse tellimine tundub lihtne, kuni keegi küsib teilt kas uks on parema käe või vasaku käe oma? Õnneks on võimalik teha ukse käelisus kiirelt ja lihtsalt kindlaks, et saaksite rääkida iga uksemüüja või paigaldajaga nagu proff.

Vaadake ukse avanemise suunda.

Avage uks väljast ja vaadake, kas see liigub sisse või välja. Kui sa pidid sisenemiseks ukse endast eemale lükkama, on see sissepoole avanev uks (see liigub sissepoole). Kui pidite sisenemiseks ust enda poole tõmbama, on see väljapoole avanev uks (see liigub väljapoole).

Leidke ukse hingede asukoht

Ukse siseküljel olevad hinged viitavad sissepoole avanevalt uksele. Kui seisate ukse välisküljel ja ei näe hingesid, tähendab see, et need on sees (need oleksid nähtavad, kui vaataksite ust seest). Kui hinged on ukse välisküljel, siis on tegemist väljapoole avaneva uksega.

Pange tähele, kas hinged on vasakul või paremal

Hinged ukse vasakul küljes viitavad vasakukäeliseke uksele. Kui need on paremal, siis on uks paremakäeline. Enne käelisuse kontrollimist veenduge, et olete ukse välisküljel. Ukse käelisus ei ole seotud teie enda vasaku või parema käega ega sellega, kummal pool ukse lukk asub.

Ühendage avanemise ja käelisuse terminoloogia

Kirjeldage ust, märkides käelisust, millele järgneb avanemine.

Näiteks kui uks on vasakukäeline ja avaneb sissepoole, nimetage seda sissepoole avanevaks vasaku käe ukseks. Kui see on paremakäeline ja avaneb sissepoole, nimetage seda sissepoole avanevaks parema käe ukseks.

Kui uks on vasakukäeline ja avaneb väljapoole, nimetage seda välja avanevaks vasaku käe ukseks. Kui uks on paremakäeline ja avaneb väljapoole, nimetage seda väljapoole avanevaks parema käeliseks ukseks.

Comments are closed.