Avaleht / Lugemist / Sügis meelitab vargad suvitusrajoonidesse

Sõbrad

Metalluste pood Internetis!
Sanlux vannitoad ja sanitaartehnika
Sinu bänner siin? Kliki ja küsi infot.

Sügis meelitab vargad suvitusrajoonidesse

Falck Eesti, Turva.ee

Sügisel tühjaks jäävad üksikud maamajad või terved suvilarajoonid meelitavad vargaid, kes tühjuses ja vaikuses segamatult tegutseda loodavad. Nii seisab iga suvilaomanik probleemi ees, kuidas tagada omandi turvalisus mitme pimeda kuu jooksul, kui ise suvekodu ei kasuta.

Ideaalset kaitset pole paraku olemas, mistõttu tuleb enne otsustamist plusse ja miinuseid kaaluda ning kui lahenduse leidmine tundub muutuvat keerukaks, turvaspetsialistiga nõu pidada.

Suvekodus peaks talvel olema võimalikult vähe varandust
Lihtsaim, mida sügise saabudes saab soovitada, on maja võimalikult tühjaks tegemine. Kõik, mis vargale võib meelepärane olla – teler, raadio, köögitehnika, muruniiduk ja muu väärtuslik, tuleb kaasa võtta. Ja vajalik hoovist kuuri luku taha tõsta: vargale sobib kaasa võtmiseks nii kastmisvoolik, muruluud, labidas kui aiakäru.

Ka siis, kui te suvilat aktiivselt kasutate, on soovitav kodutehnika ning teised suuremad ja kallimad asjad viia nendesse ruumidesse või nurkadesse, kus neid aknast näha ei oleks. Reeglina äratab just aknast paistev huvi ja tekitab soovi sisse murda. Kardinate ette tõmbamine ei aita, vaid hoopis kutsub teada saama, mida eesriiete taga varjatakse.

Suvilat ei tohi nõnda maha jätta, et enne kevadet läbi ei astu. Kui sissemurdnu midagi ka ära ei vii, ei hooli ta sellest, et lõhutud aknast või avatud uksest vihm, lumi ja metsloomad veelgi suuremat kahju tekitama pääsevad.

Abi naabritest
Tõsi on, et toimiv kaitse teie suvila jaoks on sõbralik ja tähelepanelik naaber, kes sügis-talvisel perioodil varal silma peal hoiab. Naabriga võib kokku leppida, et ta aeg-ajalt käiks aknast nähtavaid esemeid ümber paigutamas, paneks tulesid põlema. Nii saab jätta mulje, et maja kasutatakse pidevalt: suvilavargad ei tule hea õnne peale, enamik neist käib eelnevalt ohvri kohta infot kogumas.

Naabrivalve miinuseks on see, et teie heasoovlikud naabrid ei pruugi just sel päeval kodus olla, kui te neid vajate. Ja arvestama peab, et vargad tegutsevad enamasti ööpimeduse varjus, mil tavainimesed magavad.

Kontrollige uksi ja aknaid
Statistika näitab, et enamik sissemurdmistest sooritatakse akna või ukse kaudu. Seega - enne kui te suvekodu talvepuhkusele jätate, kontrollige, kas aknad, uksed, luugid ja muud sissepääsud on nii majal kui kõrvalhoonetel kindlalt suletavad.

Suvila akendel võiksid olla lukustatavad luugid. Ja kuna uks, millel Vasara lukk, on varga jaoks kui küllakutse, siis on soovitav see välja vahetada tuntud firma poolt valmistatud turvauksega, millel kvaliteetlukk. Turvauks ei anna küll 100% kaitset, kuid nõuab vargalt suuremat ettevalmistust. Ja nii võib ta põhjalikumat tööd nõudvast sissemurdmisest loobuda.

Kui teie suvila asub üksikus kohas, sinna viivat teed ei kasuta keegi teine ja sellele tõkkepuu paigaldamine ei takista tuletõrje ega kiirabi pääsu veevõtukohtade ega teiste majade juurde, siis sulgege see lukustatava valdasega: vargad kasutavad enamasti autot.

Tehniline valve
Müügil on lihtsamaid valvesignalisatsioone, mille sireen sissemurdmise korral käivitub, nii vargaid peletades ja toimuvast ümbruskonnale märku andes, kuid parimgi valvetehnika võib olla kasutu, kui see on lokaalne. Kui ikka sireen on pool tundi töötanud ja midagi ei toimu – ei ole valvsat naabrit liikumas ja politseid informeerimas, ei kihuta kohale omanikku ennast ega turvafirma patrullekipaaži, on vargale selge, et ohtu pole ja ta võib rahulikult tegutseda.

Olemasolevat telefoniliini kasutades saab lasta suvilasse paigaldada telefonivalijaga valvesignalisatsiooni, mis häiresignaali kas teie poolt määratud telefonile või turvafirma juhtimiskeskusesse saadab. Kuna paljudes maakodudes telefone pole, võib suvilate puhul soovitada signaali edastamist raadiomodemi kaudu.

Loomulikult tuleks eelistada turvafirma tehnilise valves olekut, sest kujutlege, mida te teete või kui palju telefonikõnesid peate võtma, kui teie mobiiltelefonile saabub sissemurdmissignaal suvilast.

Maakodu puhul võib soovitada tehnilise valve infoedastusteenust kui sobivaimat. Kui häireinfo teie suvilast saabub turvafirma juhtimiskeskusesse, teatatakse sellest teile ja teie poolt määratud kontaktisikutele. Informatsioon edastatakse ka politseile. Teenuse peamine eelis on odavus ja valehäirete lahendamine ilma patrullekipaaži sekkumiseta. Samuti võimalus koheselt teada saada oma vara ohustavatest sündmustest. Ja kui te peate vajalikuks, saadab turvafirma ka infoedastusteenuse korral suvilat kontrollima patrullekipaaži.

Samas ärge unustage, et turvafirma valve on riske vähendav, mitte korvav tegur. Pange oma suvila turvafirma valvesse ja kindlustage oma vara.

Patrullteenus
Suvitusrajoonidesse, aga miks mitte ka üksiku maamaja puhul, võib soovitada patrullteenust, mis seisneb turvafirma patrullekipaažide korrapärastes, lepingus fikseeritud sagedusega kontrollreidides valvatavale objektile või piirkonda. Reidi käigus kontrollivad turvatöötajad valvatava objekti seisundit. Peale iga kontrollreidi fikseeritakse vastavas aktis valvatava objekti olukord.

Juhul kui objektile on tekitatud kahju või eksisteerib oht kahju tekkimiseks, teavitavad turvatöötajad juhtimiskeskust ja alustavad objekti pidevat valvamist. Koheselt informeeritakse vara omanikku ning vajadusel politseid ja päästeametit. Turvatöötajad ei lahku sündmuskohalt enne vara omaniku saabumist.

Loe lisaks


Tagasi Üles